Remi s Maksimirom na domaćem terenu

Nogometaši HAŠK-a i u trećem kolu još ne znaju za slast pobjede u ovoj sezoni. Na domaćem terenu odigrali su 1:1 s Maksimirom u utakmici u kojoj su stvorili puno više prilika, a iz jedne nespretne situacije primili su jedini pogodak.

U devetoj minuti prva prilika za HAŠK. Božidar Karamatić izveo je korner, a golman Mikulić u pokušaju izbijanja lopte pogodio je svoju stativu. U 18. minuti velika prilika za Maksimir. Krivo dodavanje presjekao je Božić i krenuo sam prema Gujiću. Odlično postavljen Gujić obranio mu je udarac u korner. Samo minutu kasnije velika prilika za HAŠK. Karamatić je izveo prekršaj na 30-ak metara lopta je preletjela sve i pomalo iznenadila Kosa na drugoj stativi koji je puknuo slabo u golmana. Ipak, bolja igra HAŠK-a u prvom poluvremenu došla je na naplatu u 20. minuti. Odlična asistencija Karamatića i mirna realizacija Surjana za 1-0. Nakon gola Maksimir je zaigrao hrabrije i otvorenije, ali nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti domaćina do kraja poluvremena.

Odmah na startu drugog poluvremena velika prilika za HAŠK. Korner je izveo Karamatić, a Miloša je u skoku omeo vlastiti sugirač i na taj način olakšao posao Mikuliću. U 57. minuti šok za domaćine. Nakon jedne loše očišćene lopte ona je došla do Glavinića na 18 metara koji je opalio iz prve. Lopta je prošla kroz ruke vratara Gujića i zakoprcala se u mreži za 1:1. Nakon gola prva prilika je bila za HAŠK. Surjan je ostavio loptu Rihtaru čiji udarac u 60.minuti brani Mikulić.Nakon dvostruke izmjene u 69. minuti HAŠK je opet imao priliku nakon kornera. Karamatić ga je izveo, a ispred Kosa loptu je malo skrenuo vratar Mikulić i na taj način spriječio da domaći obrambeni igrač poentira. U 76. minuti još jedna opasna prilika za domaćina i opet je Karamatić odigrao ključnu ulogu. Njegov udarac s 20 metara kratko je odbio Mikulić, a odbijanac je Zelenika poslao pored gola. Priliku da postane heroj imao je Surjan u 84. minuti, ali njegov udarac dva puta brani Mikulić. Karamatić je imao veliku priliku u 86. minuti no njegov udarac odlazi iznad grede. Po prikazanom HAŠK više može žaliti za bodovima, dok Maksimir može biti sretan s bodom koji su donijeli kući iz susjedstva.

Stadion Peščenica, bez gledatelja.

Glavni sudac: Tin Debogović (Bjela Gorica) 5 Pomoćni suci: Dario Pranjić (Dugo Selo), Jurica Šarić (Dugo Selo) 4. sudac: Mihael Ljeljak (Zagreb) Delegat: Mladen Crnojević (Novska)

Strijelci: 1:0 Surjan (20.min) 1:1 Glavinić (57.min)

Žuti kartoni: HAŠK: Štefanac, Zelenika Maksimir: Gašparac, Glavinić, Mraković

HAŠK: Gujić, Kos, Štefanec (69. min Perinić), Miloš, Rihtar, Doe, Surjan, Pizzitola (46. min Režek), Karamatić , Krajačić (69. min Zelenika), Omazić Trener: Ivan Pipilica

Maksimir: Mikulić, Kondres, Gašparac, Mamić (46.min Ivković, 72.min Vidović), Abramović, Bastalec,  Mraković, Božić (46.min Alilili, 86. min Starčić), Glavinić (86. min Rojko), Rosandić, Krznar Trener: Goran Vincetić